|
|
|||
|
Datum: Torek, Februar 11, 2025 At 09:00
Trajanje: 3 ur
|
||
|
|||
![]() Akademija za management in projektno vodenje organizira spletni seminar z aktualno vsebino
11. februar 2025, od 9.00 do 12.00 ure, seminar bo potekal preko spletne platforme ZOOM. Z direktivo o javnih naročilih je Evropska komisija uvedla številne novosti, ki omogočajo večjo prožnost v postopku oddaje javnega naročila ob spoštovanju osnovnih zahtev konkurence, preglednosti in enakega obravnavanja. Zlasti konkurenčni dialog, partnerstvo za inovacije in konkurenčni postopek s pogajanji je lahko v primerjavi z odprtim ali omejenim postopkom koristno orodje za izvedbo kompleksnejših javnih naročil. Ti postopki omogočajo, da javni naročniki v svojih razpisih izboljšajo zahteve in razvijejo podrobno matriko vrednotenja najugodnejših ponudb in s tem omogočajo gospodarno in ekonomično izvajanje javnih naročil na področju gradenj in storitev, prilagojenih potrebam in proračunskim omejitvam. Spretno izdelane zahteve naročnika in inovativne metode pri izvedbi postopkov javnega naročanja lahko prinesejo ekonomične in gospodarne nabave ali storitve ter zagotavljajo večjo denarno vrednost predmetov javnega naročanja. Glede na cilje Strategije EU v smislu spodbujanja inovativnih proizvodov in storitev, to postaja vse bolj pomembno.
Matjaž Kovač je univerzitetni diplomirani pravnik in magister pravnih znanosti. Zaposlen je na Direkciji Republike Slovenije za vodenje investicij v javno železniško infrastrukturo, kjer je odgovoren za vodenje javnih naročil in sklepanje investicijskih pogodb. Je strokovnjak za gospodarsko pravo, pogodbeno pravo in davke ter zelo aktiven avtor na omenjenih področjih. Leta 2004 je izšla njegova knjiga Obdavčevanje svetovnega dohodka, leta 2007 pa njegovo delo Prevozne pogodbe, leta 2008 je pripravil strokovni priročnik Davki od A do Ž in leta 2009 priročnik Javna naročila in javno‑zasebno partnerstvo. Objavil je tudi veliko število strokovnih člankov na področju davčnega in finančnega prava, gospodarskega prava in prava javnih naročil. Udeleženci bodo prejeli gradivo v elektronski obliki. E‑seminar je namenjen vsem strokovnjakom, ki se ukvarjajo s področjem javnega naročanja, tako v državni upravi kot na nivoju lokalne skupnosti, javnim podjetjem, javnim agencijam, javnim zavodom, javnim skladom, gospodarskim javnim službam, koncesionarjem, vsem ponudnikom, ki kot aktivni subjekti vstopajo v pravna razmerja na področju javnih naročil, svetovalcem na področju javne uprave in javnih naročil ter študentom, predvsem pa širši množici, ki se ukvarja z problemi javnega naročanja.
PRIJAVA NA IZOBRAŽEVANJE
PRIJAVA VKLJUČUJE:
Kotizacijo nakažite na transakcijski račun: Za vse dodatne informacije nas pokličite na mobilno številko: PRIJAVNICA VSE O POGAJANJIH IN KONKURENČNIH POSTOPKIH PRI JAVNEM NAROČANJU 11. februar 2025, od 9.00 do 12.00 ure, seminar bo potekal preko spletne platforme ZOOM. Na seminar prijavljamo naslednje udeležence (navedite ime in priimek in e-pošto): @ @ @ Naročnik in plačnik: Naslov plačnika (ulica / št., Poštna št. / kraj):
Zavezanec za DDV: da ne (ustrezno obkrožite) ID za DDV plačnika: Davčna številka: IBAN: SI56 BIC BANKE: Številka referenčnega dokumenta pri e-računu (številka naročilnice, …) Glede obveznosti prejemanja oz. izdajanja / pošiljanja e-računov prosimo obkrožite: e-račun: DA NE Telefon: GSM: e-pošta plačnika: @ Žig in podpis: |
|||
|
||
Pravno svetovanje |